Record shops pt. 4

Opět se hlásíme s dalšími tipy na kamenné obchody s deskami. Začneme tam, kde jsme skončili, tedy ve Velké Británii. Konkrétně v Bristolu a v jeho blízkém okolí, ze kterého budeme pokračovat směrem do Walesu.

 

Plastic Wax Records

Obchodem, který si zamilujete na první pohled je Plastic Wax Records. Najdete v něm zejména rock, pop, prog rock, jazz, méně už hip hop nebo elektroniku, ale i milovníci těchto žánrů si přijou na své. Najdete tady desky v různých stavech a podle toho také s různými cenovkami. Při větším nákupu dostnete věrnostní slevu od velmi ochotného personálu. Doporučujeme!

Plastic_Wax_Records_1

 

Resolution Records, Green Park Market, Bath

Poblíž Bristolu leží také historické město Bath, kde kromě památek a římských lázní najdete dnes už jeden obchod s deskami - Resolution Records. Obchod se nachází v historických prostorách s velmi příjemnou a vzdušnou atmosférou. Co se týče vlastní nabídky, je poměrně pestrá a obsáhlá. Nabízené desky jsou však mnohdy v horším stavu a ceny jsou poměrně dost vysoké. Trochu rušivě může na někoho působit hlasité přehrávání desek majitelem počas návštěvy. Obchod pěkný, ale radost si uděláte za cenu vyprázdnění peněženky.

IMG_20170815_145047

 

Longwell Records, 36 Temple St, Keynsham

Na předměstí Bristolu, v městečku Keynsham, najdete obchůdek Longwell Records, který nabízí směsici všech stylů, najdete tady hodně reggae, hip hopu, ale i soundtracky apod. Originální vydání i reedice. 

IMG_20170815_164243

 

Diverse Music, 10 Charles St, Newport

Když budete pokračovat dále z Bristolu do Walesu, doporučujeme zastavit se v přístavu Newport, konkrétně v obchodě Diverse Music. Příjemný chlapík za kasou má strýce, který žije v Praze a za rozumné peníze se zde dají sehnat zajímavé desky všech žánrů. Nabídka není velká, ale pečlivě vybraná. Desky nové pressy i původní vydání. Když budete mít štěstí narazíte tady třeba na vinyl Marty Kubišové.

cdf17001

 

D’Vinyl, MacIntosh Place, Cardiff

Tento chrám jsme si již představili. Podle slov majitele už jednosměrný provoz funguje v prodejně 5 let, tak jej zavčas navštivte, aby tu nevznikla zástavba:)

cdf17026

 

To je pro tuto chvíli vše. Příště se mrkneme do Drážďan.